منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
زمان ديجيتال
منو
منو
ورود
1398/6/3 یکشنبه تفاهم نامه دانشگاه پیام نور و بانک صادرات / وام پنج هزار میلیارد ریال بانک صادرات به پیام نور ی ها

رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه کلیه دانشجویان دانشگاه پیام نور در داخل و خارج از کشور در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از تسهیلات وام شهریه بانک صادرات بهره مند شوند، گفت: تفاهم نامه جدید دانشگاه پیام نور با بانک صادرات دارای مزایای جدیدی برای کل خانواده دانشگاه پیام نور اعم از دانشجویان، کارمندان و اعضای هیات علمی است.

به گزارش یوپنا دکتر محمدرضا زمانی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و بانک صادرات ضمن تبریک هفته دولت، با اشاره به مبلغ وام های شهریه افزود: ميزان تسهيلات دوره كارشناسي يك ميليون تومان براي ١٠ ترم با اقساط ٦٠ ماهه و با كارمزد یک و چهاردهم درصدي براي هر ترم است.

وی تسهيلات دوره كارشناسي ارشد را ٢ ميليون و ٨٠٠ هزار تومان با بازپرداخت ٣٠ ماهه و براي ٥ ترم اعلام كرد.

وی تسهيلات دوره دكتري تخصصي ٧ ميليون و ٥٠٠ هزار تومان عنوان كرد و گفت: بازپرداخت اين تسهيلات نيز ٥٤ ماهه و براي ٩ ترم است.

دکتر زمانی، دانشگاه پیام نور را بزرگ ترین دانشگاه دولتی دانست که وظیفه مهمی در گسترش سطح علمی و فرهنگی جوانان برعهده دارد و با اشاره به رسالت اجتماعی این دانشگاه تصریح کرد: در این راستا و براساس اين تفاهم نامه دانشگاه به حافظين قرآن نیز تا سقف ٢٠ ميليون تومان از بانك صادرات تسهيلات اعطا می کند.

وی به مشکلات اقتصادی و تحریم های کشور اشاره کرد و یادآور شد: کمک به جوانان و به ویژه قشر محروم برای ادامه تحصیل یکی از شعارهای اصلی دانشگاه پیام نور است و این دانشگاه درصدد است شرایط تحصیلی را به گونه ای فراهم کند که دیگر هیچ دانشجویی دغدغه شهریه نداشته باشد و به خاطر بدهی شهریه از تحصیل باز نماند.

وام شهریه به دانشجویان بدهکار تعلق می گیرد

وی با عنوان اینکه دانشجویان بدهکار هم با معرفی رسمی از سوی دانشگاه به بانک صادرات از وام شهریه برخوردار می شوند و می توانند ادامه تحصیل بدهند، اذعان داشت: دانشگاه پيام نور با بانك هاي ديگر نيز در حال مذاكره است تا مشكل دانشجويان را برای تامين شهريه را حل كند.

دکتر زمانی نحوه دریافت وام های دانشجویی را بسیار آسان دانست و افزود: دانشجویان دانشگاه پیام نور با یک بار مراجعه به بانک و معرفی یک ضامن می توانند از وام شهریه در کل سال های تحصیلی خود بهره مند شوند.

وي افزود: تعداد دانشجويان ما ٤٣٠ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در ٥٠٠حدود واحد و مركز داخلي و ٤٠ نمايندگي خارج از كشور است.

دکتر زماني تعداد اعضاي هيات علمي دانشگاه پيام نور را ٤ هزار نفر و تعداد كاركنان اين دانشگاه را نيز ١٠ هزار نفر اعلام كرد.

حجت الله صيدي مديرعامل بانك صادرات نیز در مراسم امضاي تفاهم نامه همكاري مشترك با دنشگاه پيام نور اظهار داشت: بانك صادرات در طول عمر ٦٨ ساله خود بارها در عرصه اقتصاد و توليد نقش آفريني كرده است.

وي وجه اشتراك بانك صادرات و دانشگاه پيام نور را گستردگي در سراسر کشور عنوان كرد و افزود: ما در مهم ترين مناطق داخل و خارج از كشور شعبه داريم و ارائه خدمت مي كنيم و دانشگاه پیام نور نیز از این منظر به بانک صادرات شبیه است و از این رو می توانیم همکاری دو جانبه بسیار مطلوبی را داشته باشیم.

مديرعامل بانك صادرات با بيان اينكه تلاش كرده ايم منابع خود را به مصارف بهتري برسانيم، اظهار داشت: بدنبال كارآمدي و اثربخشي بيشتر هستيم.

وي بخشي از مفاد این تفاهم نامه را صدور كارت هاي بانكي ويژه براي خانواده دانشگاه پيام نور اعلام كرد و گفت: با صدور اين كارت ها به جز استفاده عمومي، مصارف اختصاصي نيز براي كاركنان و اساتيد خواهد داشت و به كاهش هزينه منجر خواهد شد.

صيدي ارزش تسهیلات تخصیصی در فاز اول این تفاهم نامه را ٥ هزار ميليارد ريال اعلام كرد كه ٤ هزار ميليارد ريال آن به دانشجويان و هزار ميليارد ريال به کارمندان و اساتید تعلق می گیرد

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر